Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest szansa dla Ossolińczyka

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Temat naboru do liceum ostatnimi czasy budził wiele kontrowersji. W nowym roku, Zarząd Powiatu Wołowskiego pod przewodnictwem starosty Janusza Dziarskiego podejmuje działania zmierzające do pozytywnego  rozwiązania problemu. 4 stycznia w Starostwie Powiatowym w Wołowie, członkowie Zarządu Powiatu Wołowskiego spotkali się  z władzami Brzegu Dolnego. Rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania naboru do Ossolińczyka w roku szkolnym 2019/2020. Gmina Brzeg Dolny  zadeklarowała przejęcie na siebie obowiązku prowadzenia szkoły. Najważniejsze jest, że oba samorządy deklarują wolę współpracy i nawiązały dialog. Cel jest jeden - ponowne uruchomienie placówki. Najpóźniej do 1 marca samorządy muszą ustalić zasady przekazania kompetencji związanych z prowadzeniem przez Gminę Brzeg Dolny liceum oraz odpłatności za budynek . Termin kolejnego spotkania został wyznaczony na 18 stycznia. O dalszych losach liceum  i podjętych ustaleniach będziemy Państwa informować.  

Pełna treść wiadomości na: powiatwolowski.pl/Aktualnosci/Jest-szansa-dla-Ossolinczyka.html
powiatwolowski.pl, Źródło artykułu: powiatwolowski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołowski

Powiat wołowski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Wołowie. Powiat został odtworzony w 1998 roku. Wchodzą w niego gminy: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko. Powiat graniczy z powiatem średzkim, legnickim, lubińskim, górowskim i trzebnickim. Na obszarze 675 km² mieszka tu 47 tys. ludzi.

Tereny położone nad Odry kryją w sobie różnorodność krajobrazów, nieczęsto spotykaną na stosunkowo niewielkim obszarze. Występują tu lasy poprzecinane polami i łąkami wzgórz, poprzez płaskowyż, aż po dolinę wielkiej rzeki. Satysfakcja dla zapaleńców rowerowych eskapad i pieszych wędrówek gwarantowana. Warto tutaj przyjechać nie tylko ze względu na przyrodę, ale i na bogate tradycje kulturowe.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola