Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy park kieszonkowy w powiecie

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Na terenie szpitala w Wołowie powstanie pierwszy w powiecie tzw. park kieszonkowy. Budowa parkingu, nowa izba przyjęć, winda, remont kanalizacji i wyburzanie starych budynków w obszarze szpitala to nie ostatnie inwestycje, jakie Powiat Wołowski zrealizuje w obrębie służby zdrowia. Zmiany, jakie zachodzą w szpitalu i jego obrębie stały się już faktem dokonanym, a w ciągu najbliższych miesięcy przedstawimy Państwu kolejne przedsięwzięcia, których celem jest zwiększenie jakości świadczenia usług medycznych. Wielu pacjentów korzysta na co dzień z parku znajdującego się tuż przy szpitalu przy ul. Inwalidów Wojennych. Niebawem park zyska nie tylko nową drogę, ale także nowoczesne oświetlenie, znajdą się tu nowe alejki, ławki i altana. Obecna infrastruktura nie jest bowiem funkcjonalna i kompletna. Kolejnym etapem będzie zagospodarowanie zieleni. Dzięki temu pojawi się tu nowoczesny zielony zakątek. Tego typu małe ogólnodostępne tereny zielone nazywane są właśnie „parkami kieszonkowymi”. Przemianę przejdzie także obszar znajdujący się przy wybudowanym niedawno parkingu – pojawi się tu nowa roślinność. Przypominamy, że w ostatnim czasie szpital zyskał nowoczesne boczne drzwi wejściowe i podjazd w kierunku wiaty, a obecnie został także wyremontowany wjazd od strony Pogotowia Ratunkowego. W niedalekiej przyszłości tuż za parkiem zostanie wybudowana Otwarta Strefa Aktywności - jedna z czterech, które sfinansuje Powiat Wołowski przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Znajdą się tu przyrządy rekreacyjne do ćwiczeń na otwartym powietrzu.

Pełna treść wiadomości na: powiatwolowski.pl/Aktualnosci/Pierwszy-park-kieszonkowy-w-powiecie.html
powiatwolowski.pl, Źródło artykułu: powiatwolowski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołowski

Powiat wołowski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Wołowie. Powiat został odtworzony w 1998 roku. Wchodzą w niego gminy: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko. Powiat graniczy z powiatem średzkim, legnickim, lubińskim, górowskim i trzebnickim. Na obszarze 675 km² mieszka tu 47 tys. ludzi.

Tereny położone nad Odry kryją w sobie różnorodność krajobrazów, nieczęsto spotykaną na stosunkowo niewielkim obszarze. Występują tu lasy poprzecinane polami i łąkami wzgórz, poprzez płaskowyż, aż po dolinę wielkiej rzeki. Satysfakcja dla zapaleńców rowerowych eskapad i pieszych wędrówek gwarantowana. Warto tutaj przyjechać nie tylko ze względu na przyrodę, ale i na bogate tradycje kulturowe.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola