Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zapraszamy na film

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Już w najbliższą sobotę 15 września  o godzinie 15.00 zapraszamy do Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie na film pt. Jesteśmy Żydami z Breslau w reżyserii Karin Kaper i Dirka Szuszeisa. Sobotnie spotkanie będzie również okazją do spotkania autorów. Zarówno Karin Kaper jak i Dirk Szuszeis będą gośćmi Starosty Wołowskiego Macieja Nejmana. Film opowiada o losach  14 ocalałych świadków historii. Byli młodzi, ufnie patrzyli w przyszłość, czuli się u siebie w Breslau, w trzeciej co do wielkości gminie żydowskiej Niemiec. Po dojściu do władzy Adolfa Hitlera byli prześladowani przez nazistów: niektórzy zostali zmuszeni do ucieczki lub emigracji, inni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pozbawieni domów rozpierzchli się po świecie. Budowali swoje nowe życie w różnych krajach, przyczynili się do założenia i budowy państwa Izrael. Dziś wciąż pamiętają ówczesne środowisko żydowskie w Breslau. Ich późniejsze doświadczenia składają się na imponujący, wielowymiarowy portret pokolenia. Niektórzy z nich jadą do miasta urodzenia, gdzie spotykają polsko-niemiecką grupę młodzieży. W czasach rosnącego antysemityzmu film buduje most między przeszłością a przyszłością. Serdecznie zapraszamy !    

Pełna treść wiadomości na: powiatwolowski.pl/Aktualnosci/Zapraszamy-na-film.html
powiatwolowski.pl, Źródło artykułu: powiatwolowski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołowski

Powiat wołowski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Wołowie. Powiat został odtworzony w 1998 roku. Wchodzą w niego gminy: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko. Powiat graniczy z powiatem średzkim, legnickim, lubińskim, górowskim i trzebnickim. Na obszarze 675 km² mieszka tu 47 tys. ludzi.

Tereny położone nad Odry kryją w sobie różnorodność krajobrazów, nieczęsto spotykaną na stosunkowo niewielkim obszarze. Występują tu lasy poprzecinane polami i łąkami wzgórz, poprzez płaskowyż, aż po dolinę wielkiej rzeki. Satysfakcja dla zapaleńców rowerowych eskapad i pieszych wędrówek gwarantowana. Warto tutaj przyjechać nie tylko ze względu na przyrodę, ale i na bogate tradycje kulturowe.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola