Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poranki z Dolnego Śląska - Wołów

 
Wołów, jedno z najstarszych miast śląskich. Pierwsze informacje na jego temat pochodzą jeszcze z Xll wieku. W krajobrazie dominują pola uprawne, łąki i lasy, a na płn.-zach. od miasta rozciąga się Park Krajobrazowy Doliny Jezierzycy do którego wpływa rzeka Juszka. Nazwa miasta wywodzi się od polskiej nazwy „Wół”, tak zwane „miasto z wołami”, a to dlatego, że nigdyś to miejsce słynęło z hodowli tych zwierząt. Wjeżdżając do miasta można podziwiać najpierw średniowieczne mury, które nigdy chroniły mieszkańców Wołowa. Na murach charakterystyczne Woły, czyli wizytówka tego miejsca, na samym rynku ratusz i kawałek dalej Zamek Piastowski.

 


Telewizja Echo24
 
Data pliku video: 2017-06-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołowski

Powiat wołowski - powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Wołowie. Powiat został odtworzony w 1998 roku. Wchodzą w niego gminy: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko. Powiat graniczy z powiatem średzkim, legnickim, lubińskim, górowskim i trzebnickim. Na obszarze 675 km² mieszka tu 47 tys. ludzi.

Tereny położone nad Odry kryją w sobie różnorodność krajobrazów, nieczęsto spotykaną na stosunkowo niewielkim obszarze. Występują tu lasy poprzecinane polami i łąkami wzgórz, poprzez płaskowyż, aż po dolinę wielkiej rzeki. Satysfakcja dla zapaleńców rowerowych eskapad i pieszych wędrówek gwarantowana. Warto tutaj przyjechać nie tylko ze względu na przyrodę, ale i na bogate tradycje kulturowe.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola